Balıkesir Medyum

Balıkesir medyum konusunda bilgi edinmek belki de Balıkesir’de ünlü medyumları hakkında bilgi edinmek, Balıkesirli medyumların kimler olduğunu öğrenmek adına makalemizi okumaktasınız. Bu konuya girmeden önce sizlere medyumluğun tanımı ve tarihi hakkında bilgi aktarmak istiyorum. Önce Medyumluğun tanımını yaparak başlamak istiyorum.

Medyumluk kendisine bahşedilen ilim ve yetenekleri kullanarak insanların mutluluğunu sağlayan paranormal yöntemlerle bunu gerçekleştiren ve perdeler arkasındaki dünyada değişiklikler yapan kişilere denilmektedir. Kişilerin mutluluğunu sağlamak derken sorun yaşadığı konularda yardımcı olup sorunun kişinin istediği gibi sonlanmasını ve bu şekilde sorunun sorun olmaktan çıkmasını sağlayarak insanlara mutluluk sağlamaktadırlar. Bunu paranormal yöntemlerle yapmaktadırlar demekle kastettiğimiz ise büyü, tılsım, muska ve vefk gibi araçları kullanmak havas ve ledün ilminden faydalanmaktır. Bu ilimlerden faydalanarak kişilerin sorunlarının çözümünde yardımcı olurlar perdeler arkasındaki dünyada değişimi de gene bu ilimler sayesinde sağlamaktadırlar.

Bu yazımda sizlere Balıkesir medyumlarından, medyumluğun ne olduğundan ve medyumların genel olarak ne yaptığından bahsedeceğim. İlk olarak medyumların kim olduğundan ve ne yaptığından bahsedeyim. Medyumlar kalp gözleri açık, bildikleri karanlık ilimlerle, bildikleri dini ilimlerle cinleri yönetebilen ve insanlara yardım eden bilim, din adamlarıdırlar. Yaptıkları işlemler kişilerin doğasına göre ve yapılması istenen şeye göre değişir ancak uyguladıkları işlemler sadece büyüden ibaret değildir. Dinen yapılması doğru olmadığı için çok gerekli olmadıkça büyüye başvurmazlar ilk olarak az sonra bahsedeceğim işlemlerin kişinin doğasına uyumuna bakarlar eğer bahsi geçen işlemler uymuyorsa büyüye başvururlar. Yaptıkları işlemler havas ilmi ile ilgili olan Vefk, Tılsım, Muska ve diğer Havas ilimleridir. Bunların yanı sıra birçok farklı dini ilim vardır medyumların kullandıkları. En çok yardım istenen konular ise 3 ana başlık altında toplanabilir en çok yardım istenen konular arasında başı çeken konu gönül işleri ile ilgili olan işlemler yani aşık etme, ayırma birleştirme, geri getirme, bağlama işlemleri gibi gönül işlerinden sonra iş ile ilgili işlemler en çok istenen işlemler arasında yer almakta yani terfi alma bir işin bağlanması bir iş arkadaşının terfiinin düşmesi ve daha birçok işle ilgili işlem vardır bunları yaparlar geri kalan kısım ise intikam almak için işlem talep ederler. Bu tür işlemlerin tamamını medyumlar kabul edip yapmayabilirler. Şimdi gelelim kendine Balıkesir medyum diyen şarlatanlara. Bu insanlar sadece insanları dolandırmayı amaçlayan yaratıklardır. Umutlarını çalarlar insanların. Ancak bu söylediğim lütfen yanlış anlaşılmasın benim lafını ettiğim kişiler kendine sadece Balıkesir medyum diyen kişilerdir. Kendi yaşadığı şehrin ve kendi ismini veren medyumlarla derdim yok kesinlikle yanlış anlaşılma olmasın. Birde ekstra olarak sadece bilgi veren iyi niyetli yazarlar vardır. Bu kişilerde kendilerine Balıkesir medyum gibi bir şehir ismi ve medyum yazarak medyumlukla konu aldığı alt dallarla ilgili bilgi verir. Bazen iyi niyetleri ile bazı sitelerin linkini verirler.

MEDYUMLUK VE MEDYUM TARİHİ

Medyumluk tarihi ise çok eskilere dayanmaktadır. İnsanlık tarihi milyonlarca yıldan daha eskidir. İnsanlığın üzerinden geçen bu milyonlarca yılda binlerce din yaşamış ve ölmüştür. Medyumluk dediğimiz iş ise. Yani paranormal yeteneklerini kullanarak insanlara yardım etmekse her dinde bulunmaktadır. Tarih öncesi dinlerde şamanlar din adamlarıydı. Şamanlar kendilerini bahşedilen yetenekleri kullanarak tanrıya dualar eder ve kişilerin isteklerini yerine getirmek için işlemler yaparlardı. Sonrasında insanlık gelişti ve semavi dinler ortaya çıktı. Semavi dinler ortaya çıksa da semavi dinleri benimseyen her kültür kendisinden bir parçayı da alarak dini kabul etti. Ve gene günümüzde semavi dinlerde de bu bulunmaktadır. Tüm dinlere medyumluk bir şekilde geçmiştir. Her kültürde medyumluğa denk gelen bir görev vardır. Fakat kültürlerde medyumların yaptıkları ve kişilerin medyumları anlayış şekilleri kültürlere göre farklılık göstermektedir.

Bizim kültürümüzde medyumluğun tanımı üstte anlattığım gibidir bu sebeple insanlar medyumlar aramakta ve onlardan yardım istemektedirler. Her şehirde olduğu gibi Balıkesir’de de insanların kimi zaman medyumlara başvurmaya ihtiyacı olabiliyor. Çoğu zaman Büyü yaptırıp bir dertlerinden kurtulmak adına Balıkesir Medyum ararlarken bazen farklı amaçlarla ve sebeplerle Medyum  marayabilmektedirler. Kişiler Balıkesir’de yaşadıkları için özellikle Balıkesir Medyum olarak arama yapabilir ve Balıkesir’de medyum isteyebilirler. Ancak bu gerekli değildir. Medyumların yetenekleri sayesinde buna gerek duyulmaz işinin ehli medyumlar zaman ya da mekân fark etmeksizin bunlara bağlı kalmadan Dünyanın her yerinden sizlere istediğiniz konuda yardım edebilirler. Yapacakları işlemlerle zaten diğer dünyada değişimler oluşturacağı için yakınınızda olması bir şeyi değiştirmeyecektir. Şayet sizin de Balıkesir’de medyuma ihtiyacınız olursa Medyum Ömer hocadan yardım isteyebilirsiniz.