Kısmet Acma

Hepimizin hayatında zaman zaman kendimizi kısmetsiz gördüğümüz anlar olmuştur. En çokta olmasını istediğimiz olaylar gerçekleşmediğinde kendimizi şansız görür ve bir umutsuzluğa kapılırız.

Müslüman kardeşlerimiz bazen kendilerine eş bulma konusunda sıkıntı çekip zorlanabiliyorlar ve kısmet açma işlemine başvurmak için bir medyum .a başvuruyor. Sadece eş bulma değil iş bulma ve insanın kaderinde belirli olmayan bazı konularda sıkıntı çekebiliyorlar. Bu durumda her Müslüman gibi akıllarına kısmetlerinin açık olmadığı, kısmetlerinin kapalı olduğu geliyor akıllarına. Bu konuda haksız sayılmazlar.

Kimi zaman iş konusunda şansım yok deriz,kimi zaman eş bulma konusunda nasibim yok deriz.Kaderimiz böyle imiş deyip olayları, hüzünleri sineye çekeriz. Oysa ki unuttuğumuz bir durum ise,bu dünyevi telaşlar arasında duaya yönelmeği unutmuş olmamız. Halbuki Allah’a şükredip o en güzel ve en etkili kısmet açma dualarını okursak hem kısmetimiz açılmış olacak, hemde ruhen duaların tesiriyle huzur bulmuş olacağız.Nasip açma dualarını geniş kapsamlı açarak yazımıza devam etmek istiyorum.

Bir kişinin kısmeti kapalı ise her konuda zorlanabilmektedir. Yani eş bulma ve iş bulma dahil her konuda zorluk ve sıkıntı çekebilirler. Bu durum bazen Allah tarafından bize bir sınav mahiyetinde gerçekleşebilmektedir. Bazen ise kişinin kendi yaptığı yanlışlar ve dış etmenler sebebi ile gerçekleşebiliyor. Bazı durumlar vardır ki doğuştan kişinin kısmeti kapalıdır. Kendine çekim konusunda enerjisi düşüktür. Bu ve benzeri birçok sebeple kişinin kısmeti kapalı olabilir. Kendi yaptığı yanlışlar nedeniyle kısmetinin kapalı olmasının nedeni daha çok 3 harfli dediğimiz ruhani canlılar nedeniyle olur. Kişi yaptığı yanlış bir hamle ile 3 harflileri sinirlendirebilir. Onlara karşı yapılmış bir yanlış olarak görebilir ve o kişinin kısmetinin kapanmasına neden olabilir.

Kısmet kapalılıgı nedir

Bunlar kişinin kısmetini bağlar ve iş, eş bulma konusunda yollarını kapatabilirler. Bazı durumlarda kişilerinin büyüklerine yapılan bir işlem bile o kişinin kısmetini kapatabilir. Kişinin annesine babasına ya da aile fertlerinden birine ya da ailenin tamamına yapılan bir işlem kişinin doğumundan itibaren onu etkileyebilir. Buda gene 3 harfli denilen varlıkların musallat olması ile aynı sayılabilir. Çünkü yapılan işlem kabaca budur. Bu sebepler dışında tamamen doğuştan gelen bir sebeple kişinin enerjisi düşüktür ve bu yüzden kısmet konusunda şanssızdır. Kısmetinizin kapalı olmasının nedeni enerjinizin doğuştan gelen sebeplerle düşük olmasıysa bu konuda da gene belirli kişiler çözüme ulaştırabilirler. Kısaca bahsedecek olursak kısmet kapalılığının birçok sebebi ve bu birçok sebebin farklı çözüm yolları vardır.