Muska Nedir?

Muska diğer anlamıyla nüsha adındanda anlaşılacağı üzere bir şeyin kopyasının çıkarılmasıdır.

İçerisinde Kuran’dan bazı ayetler ve hadislerden derlenmiş bazı dualar ve vefk ilmi ile yapılmış bazı şekillerden oluşabilir.Değişik amaçlarla kullanılabilir.

İçerisinde bulunan ayetler hürmetine Allah Teala cinlerin yaklaşmasına izin vermemektedir. Yapılacak olan büyünün durumuna göre belirli saatlerde, ve belirli olan şeylerin yazılması neticesinde büyüden korur. Bazı kişilerin yazdığı muskalar çok daha etkilidir.

Muskanın yazıldığı mürekkebin çeşidi de yapılan işleme göre gayet önemlidir. İyilik muskası için İçin misk-ü amber ve safran mürekkebi ile yazılması veya gül suyunda eritilmiş safran ile yazılması gereklidir.

Kötülük için yani büyü için yapılmış olan muskaları da özel olarak hazırlanmış terkip ile yapılabildiği gibi normal mürekkepli siyah /mavi renkli mürekkepte kullanılabilir. Ama safran mürekkebi ile yazılırsa büyü tutmaz.

Muska Müslümanlıkta olduğu gibi eski dinlerde de vardı. Ancak her eli kalem tutan muska yazamaz yada yazsa da amacına ulaşamaz.

Kuran-ı Kerim’de bulunan ayetlerden yararlanılarak, insanların manevi rahatsızlıklardan kurtulup şifa bulması, kimi zamanda istenilenin yaptırılmasını sağlamak, insana zarar  vermek için üçgen veya rulo şeklinde katlanıp, yedi kat muşambaya, deriye, bal mumuna sarılarak boyuna, kola, bele yada bir yere asarak, konularak uygulanan yazılardır muskalar.

Muska yazımında önemli olan şey, yazan kişinin niyetidir. Kişinin iman gücü, ve yazmak için almış olduğu yetki, çok önemlidir. Muskanın yazımında gün, ay, güneşin konumu önemli rol oynar.

İlk muskaya örnek olarak, İki cihan güneşi peygamberimiz Hz.Muhammet (S.A.V.) in önerdiği cevşen’i gösterebiliriz. Bu muska kişiyi koruma amacı ile ele alınmış olup, takan kimsenin düşmanlarına karşı galip geleceği belirtilmiştir.

Muska artık günümüzde genelde malesef kötü niyetli işlerde kullanılmaktadır. Bunun nedeni olarak yazan kimselerin, yazım için gerekli olan şartları yerine getirmeden, daha önceden yazdığı yazıları çoğaltarak,insanlara vermesi, çıkar amaçları doğrultusunda kullanmaya başlamasıdır.

Oysaki bir muska, yazılmadan önce kişinin isteklerinin doğruluğunden emin olunup,daha sonra yazılmaya başlaması daha doğru sonuçlar doğurur .Yanlış bir bilgi sonucu yazılacak bir muska belkide kişinin geleceğini tamamen etkileyecek ve  farkında olmadan, yazan ve de yazdırılana kişiye zararı dokunacaktır.

Bundan dolayı yazılan bazı muskalar ters etki yapabilmektedir.